Якщо в дитини істерика...

 

Як діяти якщо в дитини почалася істерика? Які причини її виникнення?

Причини прояву: істерики трапляються, коли діти відчувають втому, почуття голоду, дискомфорт або ж через те, що вони не можуть отримати бажане (наприклад, предмет або увагу батьків)

Як уникнути істерики?

    1. Надавайте дитині достатньо позитивної уваги. Заохочуйте вашого малюка похвалою і увагою до його позитивної поведінки.

    2. Давайте дітям контролювати дрібниці. Пропонуйте їм кілька варіантів вибору, наприклад: «Ти хочеш апельсиновий або яблучний сік?» Або «Ти хочеш чистити зуби до або після прийняття ванни?».

  3.Зберігайте заборонені для дитини предмети поза увагою і досяжністю. Це знизить ймовірність сварок з цього приводу.

  4.Допомагайте дітям опановувати нові навичками і досягати успіху. Допомагайте дітям вчитися чомусь новому. Хваліть їх, щоб вони відчували внутрішнє задоволення і радість від того, що тепер можуть зробити щось самі. 

    5. Розглядайте можливість виконання прохання дитини. По можливості, давайте дитині бажане.

    6. Враховуйте межі можливостей вашої дитини. Якщо ви знаєте, що ваш малюк знаходиться в стомленому стані, то в цьому випадку ви повинні розуміти, що зараз не найкращий час, щоб піти з ним в продуктовий магазин або спробувати змусити виконати якесь доручення.

Як діяти якщо істерика почалась ?

    1. Зберігайте спокій. Вам потрібно заспокоїти дитину, а чи можливо це зробити почавши панікувати, кричати самому?

  2. Ваші дії та вчинки є зразком для дитини, тому використання фізичної сили є неприпустимим.

    3. Сукупність дій залежить від причини прояву істерики. Іноді вам необхідно надати дитині атмосферу комфорту і спокою. В інших випадках краще ігнорувати емоційні сплески і відволікати новим заняттям. Якщо ваша дитина втомилась або голодна, слід подрімати або перекусити. Якщо істерика відбувається після того, як ви в чомусь відмовили дитині, зберігайте спокій і поясніть те, чому ви не можете дати те, чого вона хоче. Спробуйте зацікавити дитину чимось іншим. Змініть заняття.

    4. Якщо дитина може собі нашкодити її краще відвести в тихе місце. Те саме краще зробити якщо істерика відбулася в людному місці.

     5. Скажіть дитині, що вона повинна залишатися в кімнаті, поки не відновить контроль над своєю поведінкою і емоціями. Це дасть можливість відновити самоконтроль та заспокоїтися.

Після подій

Не піддавайтеся на істерику дитини. Цим ви тільки підтвердите, що вона знайшла ефективний спосіб домогтися свого. Хваліть дитину за відновлення самоконтролю і враховуйте, що після істерики вона, ймовірно, дуже вразлива і ранима, так як, швидше за все, зрозуміла, що поводилась, м’яко кажучи, не дуже добре. Тепер (коли ваша дитина заспокоїлась) прийшов час обіймів і запевнень в тому, що ви любите її незважаючи ні на що.


Комментарии

Популярные сообщения